ویژگی‌های سنگ کورین

این روزها متریال‌های زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید از آنها به عنوان صفحه کابینت استفاده کنید. اما در بین همه این متریال‌ها سنگ کورین محبوبیت خاصی پیدا کرده است، که این محبوبیت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ما در این مقاله به بررسی دلایل محبوبیت سنگ کورین خواهیم پرداخت. با آبلونی و بررسی ویژگی‌های سنگ کورین همراه ما باشید!

1. مقاومت حرارتی بالا

ویژگی‌ های سنگ کورین

سنگ کورین از جمله سنگ‌های مصنوعی‌ای هست که مقاومت بالایی در برابر حرارت و حتی شعله مستقیم آتش دارد، به همین دلیل می‌تواند به عنوان یک عامل ضد حریق عمل کند. سنگ کورین پس از تولید به مدت 24 ساعت در کوره حرارتی قرار می‌گیرد. داخل کوره با دمای 248 درجه فارنهایت حرارت می‌بیند که این امر باعث می‌شود مقاومت حرارتی سنگ بالا رود. شما می‌توانید تست حرارتی سنگ کورین آبلونی را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.

2. ترمیم پذیری

ویژگی های سنگ کورین

یکی از مهمترین ویژگی‌های سنگ کورین، ترمیم و تعمیر پذیری آن است. ابن ویژگی باعث می‌شود تا با خیال راحت اقدام به خرید این سنگ کنید، چرا که حتی پس از گذشت سالها هم اگر سنگ شما دجار شکستگی و ترک خوردگی شود تعمیر خواهد شد و نیازی به تعویض کل صفحه و هزینه‌های زیاد نیست.

3. ضد آب بودن

کورین از جمله متریال‌هایی است که مقاومت 100 درصدی در برابر نفوذ آب دارد و به نوعی می‌تواند از کابینت‌های شما در برابر آب محافظت کند. استفاده از کورین تا سالهای زیادی خیال شما را از بابت استحکام و دوام کار در برابر آب، راحت می‌کند. دیگر از باد کردن صفحه و تغییر رنگ صفحه در اثر تماس زیاد با آب خبری نیست و با خیال راحت می‌توانید از صفحه کابینت خود استفاده کنید. همین ضد آب بودن کورین باعث شده سینک‌های کورینی هم محبوبیت خاصی در بازار پیدا کنند و فروش خوبی داشته باشند.

4. کاملا آنتی باکتریال و بهداشتی

ویزگی های سنگ کورین

احتمالا می‌انید که کورین جز معدود متریال‌هایی است که کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال محسوب می‌شود. به همین دلیل این متریال تبدیل به اولین انتخاب برای استفاده در محیط‌های بهداشتی، درمانی و آزمایشگاهی شده است. صفحات کورین هیچ خلل و فرجی روی سطح خود ندارند، به همین دلیل هیچ حایی برای رشد میکروب و آلودگی روی سطح آنها نیست. صفحات کورین همچنین قابلیت اجرای یکپارچه و بدون خط درز هم دارند که به بهداشتی بودن این متریال کمک ویژه‌ای می‌کند.

5. خم پذیری

ویژگی های سنگ کورین

یکی از مهمترین و خاص‌ترین ویژگی‌های کورین، قابلیت انعطاف پذیری یا اصطلاحا “خم پذیری” است. به این ترتیب می‌توان کورین را برای استفاده در محیط‌های خاص هم انتخاب و استفاده کرد. این ویژگی کورین در ساخت کانترهای اداری، روکش ستون‌ها و حتی قفسه‌هایی با طراح‌های خاص می‌تواند کمک خوبی به طراحان و مجریان دکوراسیون بکند. برای خم کردن کورین باید این سنگ را تا حرارت مشخصی (که برای هر برندی این حرارت می‌تواند متفاوت باشد) داغ کرد، و سپس تا حد مورد نیاز آن را خم کرد.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پست های پیشنهادی

0 نظرات

No Comment.